دستگاه ضدعفونی کننده و گندزدایی محیط

در این وبلاگ با اخبار پزشکی روز اشنا می شوید

دوشنبه ۱۳ آذر ۰۲

دستگاه ضدعفونی کننده و گندزدایی محیط

۸,۵۸۶ بازديد
یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی موفق به تولید دستگاه ضدعفونی کننده و گندزدایی محیط با استفاده از تکنولوژی پلاسمای سرد شده است.
 
توحید الهام دوست، مدیرعامل این شرکت با بیان اینکه، این دستگاه ها توانایی استریل و ضدعفونی محل بدون نیاز به هبچگونه ماده شیمیایی و به صورت نامحدود را دارد، اظهار کرد: این دستگاه به دلیل استفاده از سیستم نظارتی و پایش خودکار توانایی کار کرد مداوم را دارا می باشد و دستگاه کاملا هوشمند و برنامه پذیر بوده و نیاز به اپراتور ندارد.
وی افزود: دستگاه ضدعفونی کننده و گندزدایی محیط با استفاده از تکنولوژی پلاسمای سرد نیاز به شارژ کردن و قرار دادن ماده اولیه در داخل دستگاه نداشته و علاوه بر اینکه کاملا کم مصرف می باشد (حدود ۶۰ وات)، مجهز به سنسور های PIR – DS TEMP – O۲ – O ۳ و سیستم خنک سازی هوشمند است.
الهام دوست درباره مکان های که این دستگاه قابل استفاده است، توضیح داد: این وسیله قادر به استریل کردن محیط هایی نظیر بیمارستان ها، فروشگاه ها، کابین اتویوس، کابین خودرو، سطل زباله های عفونی بیمارستان ها، اتاق های پرو لباس و کمد های لباس بوده و قابلیت تزریق به آب برای استربل کردن آب و استفاده از آب به عنوان شوینده قوی و سازگار با پوست است.
به گفته مدیرعامل سازنده این دستگاه، قیمت این دستگاه ها نسب به توان، غلظت و هچنین سیستم های کنترلی و فیلتر های استفاده شده از ۲ میلیون تومان تا ۱۰ میلیون تومان برآورد شده است.
وی درباره مزیت های استریل کردن محیط با گاز ازن تصریح کرد: روش استریل کردن توسط گاز ازن مزیت های فراوانی نسبت به روش های معمول استفاده از مواد صنعتی و شیمیایی دارد که شامل کاملا ارگانیک بودن آن، عدم نیار به استفاده از هیچگونه ماده شیمیایی، دستگاه به صورت نامحدود توانایی استریل و ایزولاسیون میحط را دارد، برخلاف مواد شیمیایی صنعتی ( وایتکس – الکل و...)خورنده نیست و نیاز به شستشوی محیط بعد از ایزولاسیون را ندارد.
شایان ذکر است، ازن یک مولکول ۳ اتمی می باشد که یکی از قویترین اکسید کننده های موجود هست که تاکنون کشف و مورد استفاده قرار گرفته شده است، این گاز بعد از تولید و رهاسازی در محیط توانایی استریل و ایزوله کردن محیط را در کوتاه ترین زمان ممکن را دارد و بعد از استریل کردن و ایزوله کردن محیط به اکسیژن خالص تبدیل میشود و به هیچگونه ماده شیمیایی برای شستشوی محیط نیاز ندارد.
منبع: ایسنا
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
nn